Etter at Marte Gresvik flytta til Karmøy for å bli rektor ved Skudenes Ungdomsskole var hun på jakt etter et miljø med tangodansing.
Jeg har vært en ihuga tangodanser i drøyt 18 år. Når man først har blitt bitt av tangoen, er det vanskelig å slutte.
Marte undersøkte litt rundt da hun flytta til Karmøy, men det var ikke noe å oppdrive her. Det er et lite miljø i Haugesund, som Marte kom i kontakt med.
Hun lufta ideen om å arrangere nybegynnerkurs i tangodans i Skudeneshavn, men danserne i Haugesund syntes det var for langt å reise for å holde kurs.
Jeg har blitt kjent med Frode Thorsen Børseth, IT-fyr og programmerer, Argentina-farer og tango-addict og spurte om han var interessert i å spre tangorytmene til sør-Karmøy, noe han absolutt ville.
Så neste helg (14.-15. juni) blir det argentisk tangokurs for nybegynnere på Skudenes ungdomsskole.
Vi gjør dette for vi ønsker oss flere dansere i miljøet på Haugalandet, gjerne på sør-Karmøy, men vi gjør det også for vi ønsker at det skal skje noe positivt i Skudeneshavn.
Vi håper å få flere til å oppdage tango.
Tango er egentlig 3-delt forklarer Marte. Det er musikken som er fantastisk. Dansen og bevegelsene og man må samarbeid med andre for å få det til. Alt dette resultere i bedre psykisk helse.
Kurset er for folk i alle aldre. Det varer i 2,5 timer lørdag og det samme på søndag. (Klokken 14.00-16.30 begge dager).
Pris har vi satt til 350 kr for en dag eller samlet pris på 600 kr for begge dagene.
Programmet på søndagen vil være en videreføring av opplegget på lørdagen. Dvs. at skal man på søndagen, bør man også gå lørdagen for å få progressjon.
Man kan melde seg på alene eller i par, avslutter Marte.
Scan QR-koden her for påmelding eller bruk skjemaet lengre nede.